ABOUT US

Bizden Haberler


ktfdo-300x199-1.jpg

Tonbullar’dan Şantiyede Eğitim

06/08/2011 0

Bölgenin hazır beton sektöründeki en önemli isimlerinden olan Tonbullar Şirketi, Kastamonu Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Beton Teknolojileri Bölümü öğrencilerine hem taş ocağı hem de beton santralinde uygulamalı eğitim verdi.

Tonbullar Şirketi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Kastamonu Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Meslek Yüksek Okulu’na bağlı Beton Teknolojileri bölümü öğrencileri, MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasbi Yaprak’ın da katılımıyla mesleklerine ilişkin pratik alanda uygulama yapma şansı yakaladılar. İlk olarak Tonbullar Şirketi’ne ait taş ocağını gezen öğrenciler hazır betonun ana malzemesi olan kırılmış taş ın oluşum sürecini ilk aşamadan gözlemlediler. Buradan Tonbullar hazır beton santralına geçen öğrencilere çimento, agrega, katkı malzemeleri, su karışımları ve dış faktörlerin betona etkileri hakkında bilgiler Set Çimento Kalite Müdürü Kazım Demir ve BASF Karadeniz Bölge Müdürü Nuhay Özer tarafından bir seminerle anlatıldı.

Teknik gezi ve seminer sonrasında Tonbullar Şirketi yöneticileri ve öğrenciler hazır beton üzerine verilen uygulama eğitimini izledi.

 Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *